Gegužė ir čiobrelis
Gegužė – mėnuo, kai gamta pilna gaivios žalumos, augmenija tiesiog veši, puošiasi gražiausiais žiedais, o danguje nenuilsdami klega paukščiai. Pirmosiomis jo dienomis užkukuoja gegutė, tad ir pavadinimą jis gavo tokį. Kadais manyta, kad jos balsu prabyla pati likimo deivė Laima.

Dar šis mėnuo vadintas žiedžiu, sėjiniu, sėmeniu, nes prasideda daržų sodinimas ir laukų sėja, o gyvenimo kaime diena tampa kupina darbų.
Šio mėnesio augalą ir vėl pakuždėjo intuicija. Tai – čiobrelis – augalas, kurį, žinodami gydomąsias ir valomąsias savybes, graikai smilkydavo jį savo šventyklose, kad apvalytų erdvę. Dėl šios priežasties ir šiandien įvairių ritualų metu jis yra smilkomas.

Šis augalas siejamas su drąsa ir narsumu. Smilkyti šio augalo šakelė tinka savo susikurto ritualo metu, kai norėsis stiprybės ar vidinio postūmio, turėsite ketinimą išsivaduoti iš baimės.
Čiobrelis ypač tinka norint išsklaidyti kalbėjimo baimę. Šios vaistažolės ryšulėlį galima pakabinti virš savo lovos kaip talismaną, pritraukiantį šviesią energiją.
Čiobrelio eteriniu aliejumi galima tepti trečiąją akį, siekiant sustiprinti intuiciją. Iš šio augalo pagaminta arbata tinka nuplauti ir krištolinį rutulį. Čiobrelį labai tinka naudoti kartu su baltuoju šalaviju, nes taip dar labiau sutiprėja šių augalų savybė apvalyti erdvę.
Šviesos ir drąsos būti, kaip kad gamta, vis daugiau žiedų atverianti saulei.
#įsikvėptidienai #gegužė #augalųkalendorius #čiobrelis #ritualai #kasdieniairitualai #smilkalai #smilkymas #būtiesmagija #natūralūssmilkalai #tanacetumvulgare #rankųdarbosmilkalai #apsivalymas #apsauga #gyvenimošventumas #natūralūssmilkalai #gyvenimassavojšviesoj #kasdienybėsmagija