Palo Santo smilkalai

Palo Santo smilkalai

Palo Santo smilkalai jau spėjo tapti daugybės dvasinėmis kelionėmis besidominčių žmonių ritualiniu įrankiu. Smilkymas – vienas iš būdų energetinei švarai. Palo Santo lazdelės smilkymui – puiki alternatyva tradiciniams smilkalams.

Palo Santo (Bursera graveolens), iš ispanų kalbos verčiant reiškia „Šventas medis”. Ši išskirtinio, tauraus kvapo mediena iš Pietų Amerikos miškų nuo seniausių laikų yra naudojama įvairiems ritualams, apeigoms, meditacijoms ir tiesiog erdvių kvėpinimui.

Kur auga Palo Santo medis?

Šimtmečius šamanų smilkyta kvapioji Bursera Graveolens į pasaulį atkeliavo iš Peru, Pietų Amerikos, kur buvo laikoma itin reikšminga ritualų dalimi. Pasaulyje sutinkama daugiau nei 40 skirtingų Palo Santo medžio rūšių, daugiausiai Centrinėje ir Pietų Amerikoje. Ši rūšis yra gimininga drėgniesiems tropiniams miškams, augantiems Ekvadore, Meksikoje ir Jukatano pusiasalyje Peru. Palo Santo medis priklauso tai pačiai augalų šeimai (Burseraceae) kaip ir frankinsenso bei miros medis, kurie taip pat savyje sukaupia labai naudingus, antioksidantais turtingus aliejus, plačiai naudojamus visame Pasaulyje.

Palo Santo smilkymo ritualas sustiprins tavo kūrybiškumą, pritrauks meilę ir sėkmę į Tavo erdvę

Palo Santo smilkymo lazdelės smilkstantys dūmai išgrynina erdvės vibracijas, išsklaido pykčio, agresijos, liūdesio energijas, sustiprina džiaugsmo bei laimės jausmą, sukuria pozityvią aplinką, atpalaiduoja, stiprina ir saugo nuo ligų. Šis medis labai mėgstamas ir vertinamas dėl savo gydomųjų, bei energetiškai apvalančių savybių. Manoma, kad jo kvapas mažina stresą ir nerimą, didina koncentraciją bei aiškų aplinkos suvokimą.

Palo Santo smilkymas

Apvalyk save supančias energijas. Atrask ramybę. Sustiprink savo ryšį su Žeme

Palo Santo medis per savo gyvenimo ciklą prisipildo stiprų poveikį turinčių eterinių aliejų, kurie stimuliuoja imuninę mūsų sistemą. Šio medžio gyvenimo trukmė siekia nuo 40 iki 200 metų. Sakoma, kad jis savyje kaupia gyvą išmintį, ir dėl šios priežasties „šventasis medis” nėra kertamas, o laukiama, kol pats mirs natūralia mirtimi. Smilkymo lazdelės yra ruošiamos tik iš nuvirtusių medžių, kuriems nukritus, jie savo natūralioje aplinkoje dar gali būti laikomi iki 10 metų, tam, kad sukauptų energiją ir aromatines medžiagas.

Šį medį „šventuoju” praminė ispanų vienuoliai, kurie patys pirmieji patyrė jo stebuklingą gydomąjį bei apvalantį poveikį. Nuo seno tikima, kad kvapnusis Palo Santo medis padeda išvalyti supančią aplinką, atsipalaiduoti, pašalinti blogą energiją, pakelti nuotaiką, taip pat tikima, kad jis turi stiprų medicininį poveikį – padeda įveikti peršalimą, gripo simptomus, stresą, astmą, alergiją, padeda malšinti galvos skausmus ir kaulų skausmus, nerimą, depresiją, uždegimus, emocinį skausmą. Moksliškai įrodyta, jog Palo Santo sudėtyje esantis Limonenas (60%-70%) kovoja prieš vėžinius susirgimus (Tokyo study atliktas tyrimas).

Dvasine prasme, Palo Santo vibracijos yra labai aukštos – jo skleidžiama energija padeda atstatyti žaismingumo, patrauklumo ir aistros energijos balansą. Kadangi tai natūralus medis, jis priskiriamas šakninei čakrai ir atstovauja jėgą, ištvermę, energiją ir tikslų siekimą, užtikrina įsižeminimą. Šio medžio dūmai yra malonaus kvapo, pakelia vibracijas ruošiantis meditacijai ir padeda giliau susijungti su pirmine kūrinijos energija.

Palo Santo smilkalai

Palo Santo smilkalai spinduliuoja džiaugsmą, atsidavimą, drąsą ir meilę gyvenimui, skatina kūrybiškumą ir atneša sėkmę tiems, kurie tiki jo galiomis. Palo Santo lazdeles tinka smilkyti ir norint atbaidyti vabzdžius.

Palo Santo smilkalai ypatingai pasižymi dvasiniu, stimuliuojančiu, raminančiu ir adoptogeniniu poveikiu. Adaptogenai padeda kūnui funkcionuoti normaliu ritmu ir aktyvina organizmo sistemas kovoti su uždegimais, netgi padeda mažinti stresą. Taip pat Palo Santo priskiriamas harmonizuojančių eterinių aliejų grupei – jis švelniai atstato gerą psichologinę ir fizinę savijautą.

Palo Santo smilkomos medienos dūmo aromatas puikiai tinka žmonėms, kurie nemėgsta įprastų smilkalų kvapo. Šios medienos lazdelės yra skirtos kvėpinti erdvėms, uždegant jas kaip smilkalų lazdeles. Įdomu tai, kad šio smilkomo medžio kvapas patinka net tiems, kuriems jokie smilkalai nepatinka. Palo Santo medis auga pietų Amerikos pakrantėse ir priklauso citrusų šeimai, o jo kvapas turi pušies, mėtos ir citrusų prieskonių. Aromatas gali būti apibūdinamas kaip šiltas, medinis, šiek tiek rytietiškas, vos juntamu medaus ir gintaro kvapų mišiniu, tačiau paliekantis turtingą Pietų Amerikos poskonį. Palo Santo smilkalai turi gydančių ir energiją valančių savybių panašiai kaip kedras ar šalavijas.

Dažnai kyla klausimas – tai iš kur tas ypatingas Palo Santo kvapas? Ar jis natūraliai gali toks būti?

Reiktų suvokti, kad Palo Santo medis patiria įspūdingą transformaciją, kuri suteikia mums neįsivaizduojamas dovanas. Šis medis negali būti kertamas, labai griežti vietiniai įstatymai leidžia surinkti tik tuos medžius, kurie patys natūraliai baigė savo gyvavimą. Įdomu tai, kad nukirstas medis neturi savyje prikaupęs tiek aliejų, kaip kad turėjo tie, kurie natūraliai nuvirto ir praleido daugybę metų gulėdami ant žemės. Palo Santo turi pareiti visą metamorfozę, kuri prasideda su jo nuvirtimu, tam laikui atėjus, bei gulėjimu metų metais ant žemės, kol bus galima juos surinkti ir jie bus prisipildę unikalių aliejų. Metų metus nuvirtusius Palo Santo medžius plauna lietus, vėjas gairina, o saulės spinduliai džiovina, kol medis prikaupia visų geriausių savybių – ypatingo aromato, erdves apvalančių ir gydomųjų aliejų.

Derliaus „grietinėlė“

Kaip jau žinome, Palo Santo medžiai turi pragulėti ant žemės keletą metų kol bus galima juos surinkti ir jie bus prisipildę aromatinių bei gydomųjų aliejų. Taigi, kol didžioji dalis medžio yra sąlytyje su žeme, kai kurios šakos vis tiek niekada nepasiekia jos. Metų metus jas plauna lietus, o saulės spinduliai džiovina, kurie prasiskverbia pro medžių lają. Smilkymo lazdelės, pagamintos iš šios medžio dallies, yra priskiriamos premium klasei ir jos savyje talpina visas geriausias savybes – aromatą, energijų apvalymą, teigiamą energiją – ir yra netgi dar stipresnės savo poveikiu. Yra tikima, kad Palo Santo šakos, kurios niekada nepalietė Žemės, turi galią pakylėti sielą taip, kaip jos pačios savo gyvavimo cikle visada liko pakilę ir nepalietę žemės paviršiaus.

Visapusiškas poveikis

Palo Santo medis turi dar vieną išskirtinę savo savybę. Jis, skirtingai nuo kitų augalų, naudojamų smilkymui, vienu kartu ir energetiškai apvalo erdvę, ir tuo pačiu pritraukia teigiamą energiją. Palo Santo turi stiprią gydančią galią, nes vien tik jo smilkstantys dūmai iš kart išvalo neigiamas mintis ir pašalina liūdesį, ramina. Tai vyksta deginimo proceso metu, panašiai kaip smilkant įvairias žoles ar kitus smilkalus. Šis medis paskleidžia savyje sukauptus aliejus, kurie apvalo ir erdvę, ir žmones, turinčius kontaktą su juo, pritraukdamas teigiamą energiją ir netgi gydydamas žmones tiek fiziniame, tiek subtiliajame lygmenyje. Tai padidina žmonių sugebėjimą susikoncentruoti, atstato energijos balansą ir sustiprina meditatyvią būseną.

Labiausiai „šaknis įleidęs“ haremas

Yra dar vienas įdomus faktas apie Palo Santo. Tai labiausiai „šaknis įleidęs“ haremas, kurį tik kada nors sutiksite. Tie, kurie drėgnuosiuose miškuose surenka šiuos nuvirtusius medžius aptiko ne tik tai, kad Palo Santo medžiai yra vyriški ir moteriški, bet ir tai, kad jie auga grupėmis – po vieną vyrišką ir aštuonis moteriškus medžius. Vienišas vyriškas medis gyvena daug ilgiau už savo moteriškas „koleges“ – tuo tarpu kai moteriškas medis gyvena maždaug 40 – 50 metų, tai vyriškasis gali gyventi net iki 200 metų. Taip pat jų mediena turi visiškai skirtingas savybes. Moteriško medžio mediena yra geltonos spalvos, tvirta ir sunki, o vyriška yra šviesios spalvos, tuščiavidurė, degi ir itin lengva.

“Šis medis miršta tam, kad suteiktų gyvenimą”

Kaip atrodo Palo Santo medis? Kur jis auga? Kodėl šių smilkymo lazdelių gamybai naudojama tik savaime nuvirtusių medžių mediena? Trumpas video iš miškų, kur auga šis nuostabiai kūną, protą ir sielą valantis medis.

Erdvių apvalymui gali prireikti laiko

Viena iš labiausiai stulbinančių Palo Santo medienos savybių – jos įgimtas gebėjimas apvalyti viską, prie ko ji prisilies energetiniu lygmeniu. Kur tik šio medžio smikstantys dūmai nukeliauja, jis apvalo ir išgrynina kambarį, visus namus, o ypač – žmones. Bet yra dar šis tas daugiau. Šamaniška išmintis aiškina, kad trauka Palo Santo kvapui yra emocinio ir dvasinio grynumo ženklas. Deja, bet būna, kad kai kurie jaučia savotišką diskomfortą šiam kvapui. Jei taip nutiks jums – nenusivilkite! Tai yra dalis šio medžio apvalančio poveikio ir pamažu Jūs taip pat mėgausitės jo natūraliu kvapu, kai tik šis medis atliks savo energetiškai apvalantį ir išgryninantį darbą. Bandykit vėl ir vėl, kol pastebėsite, kad negalite atsispirti Palo Santo kvapui ir džiaugsitės jausmu, kurį galima apibūdinti tik kaip „buvimu šviesesniu“ (energetiškai, žinoma!).

Kaip smilkyti Palo Santo lazdeles?

Smilkymo lazdelės galą uždekite patinkančiu ugnies šaltiniu, įpūskite ugnį, kad pagautų oro ir įsidegtų. Tuomet ugnį užgesinkite ir leiskite smilkti, padėjus ant karščiui atsparaus, nedegaus paviršiaus storu dugnu: specialios smilkyklės, keramikinio indo, akmens, ir pan. Svarbu, kad mediena smilktų, o ne degtų. Lazdelė ilgai nesmilks, vos kelias minutes, bet to visiškai pakanka, kad erdvė prisipildytų prabangaus saldžios medienos aromato. Kad kvapieji dūmai pasiektų visą erdvę, galite pasivaikščioti, paskleiskite kerus aplink. Jei pageidaujate stipresnio aromato, ritualą pakartokite.

*Visi medžiai, kurie buvo naudojami šių lazdelių gamybai, buvo surinkti tvaraus ūkininkavimo būdu ir natūralaus proceso metu ir turi botaninį sertifikatą. Peru šiaurėje vietos žmonės renka ne mažiau kaip 4 metus išgulėjusius sausus krituolius, o vėliau užsiima šių medžių atsodinimu. Šiame regione augančių medžių žievė yra raudonai ruda, o pati mediena itin kvapni ir laikoma aukštesnės kokybės negu kitose vietose paplitę Palo Santo medžiai.

Šis Palo Santo medis atkeliavo tiesiai iš Lambayeque regiono esančio Peru šiaurėje, netoli Ekvadoro. Norėtum įsigyti Palo Santo lazdelių tiesiai iš Peru ir smilkyti? 🌱🌳https://www.sventasmedis.lt/produktas/palo-santo-smilkymo-lazdeles/

Palo Santo smilkymo lazdelės gaminamos rankiniu būdu

Palo Santo įprastai smilkomas jūrinės auksinukės (Abalone) kriauklėje.

Taip tarsi simbolizuojamas 4 elementų susijungimas

🤍kriauklė – vanduo

🤍Palo Santo – žemė

🤍deginimas – ugnis

🤍dūmai – oras

Jūrinės ausinukės kriauklė gali būti naudojama kaip smilkalinė bei jauki interjero detalė. Daugybę amžių šios kriauklės buvo naudojamos religinėse apeigose kaip apsivalymo ir apsisaugojimo simbolis. Ji skleidžia raminančią vibraciją, kuri harmonizuoja erdvę.

Įsigyti: https://www.sventasmedis.lt/produktas/jurines-ausinukes-kriaukle/

Palo Santo – vieni stipriausių smilkalų, kurie padeda palaikyti pačio žmogaus viduje ir aplinkoje energetinę švarą

Ritualai gali būti ir nuostabūs maži dalykėliai, kurie dažniausiai nereikalauja specialaus elgesio, ypatingų įvykių, tačiau sukelia šiltus jausmus, nusėda atmintyje, kuri leidžia vėl ir vėl juos patirti. Paverskite Palo Santo smilkymą savo kasdieniniu ritualu. Susikurkite savo dienoje ritualą, kuriame tilptų jaukumas, ramybė bei tyla, leiskite sau sustoti, atsikvėpti ir tiesiog pabūti toje akimirkoje apsuptam nuostabaus Palo Santo aromato.

Palo Santo smilkalai: https://www.sventasmedis.lt/produkto-kategorija/palo-santo-smilkalai/

Daugiau smilkalų rasite: https://www.sventasmedis.lt/produkto-kategorija/smilkalai/