Pelyno smilkalai

Pelyno smilkalai

Pelyno smilkalai pasižymi kartoku kvapu, kuris apvalo ne tik fizinį, bet ir energetinį kūną. Šiame, viename stipriausių apvalančių, augalų sukaupta Gamtos galia šalina visa kas svetima, kenkia, nereikalinga ar nebetarnauja. Pelynas ne tik sutraukia į save visą informaciją, ypatingai sunkią. Jis ją ir neutralizuoja ir suteikia stiprią apsaugą, nuramina protą ir emocijas, atkuria harmoniją.

pelynas; kartusis kietis; artemisia absinthium; metelis;
Pelynas smilkymui

Pelynas stiprus, magiškas, bet ne agresyvus. Seniau naudotas apsmilkant ligonius, jo dūmais šalintas energetinis pakenkimas, nužiūrėjimas ar prakeiksmas. Tinka norintiems apsivalyti, išsivaduoti iš netinkamų santykių, prisirišimų, nusivylimų bei nuoskaudų.

Pelyno smilkalai

Dauguma pelyną pažįsta kaip kartaus skonio augalą, kuris gerina virškinimą, valo ir naikina parazitus organizme.

Dažnas vaikystėje, sunegalavus pilvui, raukėmės gerdami karčią arbatą, kurią tėvai ar seneliai ragino gerti bent mažais gurkšneliais linkėdami greičiau pasijausti geriau. Tikrai pamenu! Dar labai gerai atsimenu, kad atrodė – ‘tokio baisumyno užaugus pati tai tikrai jau jokiais būdais nenaudosiu’.

Bet bėgo laikas, suvokimas keitėsi, daugybė vaistažolių, kurias vaikystėj buvau nustūmusi į užribį, su derama pagarba ir sukauptomis patirtimis grįžo gyvuoti į mano kasdienybę. Dabar pelyno arbata yra bene svarbiausia mano racione. Nevartoju karčiojo kiečio kasdien, bet keletą kartų į metus darau valymosi ciklus su juo.

Ir, žinoma, jo arbatą geriu tada, kai imu jaustis apsunkusi, apatiška, užslenka vidinis slogutis ar kai organizmas sunkiau virškina maistą. Tikiu, kad profilaktiškai, įsiklausant laiku į savo kūno siunčiamus ženklus, naudojant tam tikrus augalus, galime sau padėti būti sveikiems.

Kartusis kietis. Smilkalai.

Beje, liaudiškai vadinamas metėlis arba kartusis kietis buvo tas augalas, kurio ryšuliais, siaučiant marui, apsikaišydavo žirgus, save ir jodavo pro epidemijų apimtas vietoves. To meto gydytojai jo dėdavosi į kaukes eidami prie ligonių ir tai buvo ta priemonė, kuri išsaugodavo gyvybę.

Šiuolaikinis mokslas jau nustatė, kad viena svarbiausių pelyne esančių vaistinių medžiagų yra artezimininas, kuris šiandien naudojamas gaminant vaistus nuo maliarijos. Beje, vis plačiau kalbama, kad pelynas yra puiki priemonė ir krūties vėžio profilaktikai, nes jame esanti ši medžiaga gali nužudyti ir geležies prisotintas vėžio ląsteles.

Pelyno dekoruoti smilkalai

Įdomu dar ir tai, kad pelyną vartojant gerėja nuotaika, rimsta sudirgimas, teigiamai veikiama visa mūsų nervų sistema. Šią vasarą, kai valandų valandomis rišau pelyno smilkalus ir visa aplipau karčia jo dulksna, kai lūpas perbraukus liežuviu, jauti nuolat tą kartumyną burnoj, viduje sukosi džiaugsmo sūkuriai, mintys skaidrėjo, rimo vidus.

pelynas; kartusis kietis; artemisia absinthium; metelis;
Rišti pelyno smilkalai

Pelynas turi ir daugiau teigiamų sąvybių. Tai natūrali priemonė, turinti priešgrybelinių ir antimikrobinių savybių. Taip pat jis pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, o kartu yra ir natūralus antibiotikas, kuris vartotas įvairiomis formomis – arbatomis, antpilais ar smilkant.

pelyno apsauga namams; pelynas; kartusis kietis; artemisia absinthium; metelis;
Pelyno apsauga namams

O seniau mūsų protėviai jo šakelę kabindavo virš durų kaip apsaugą namams, kad atbaidytų pikta linkinčius, negerus kerus ir nužiūrėjimus.

Pelynas turi stebuklingą galią atkurti harmoniją tarp žmogaus ir Gamtos. Todėl dažnai juo smilkomos erdvės, šventinami magiški įrankiai ir apsivaloma energetiškai. Tad tikrai neveltui pelynas nuo seno tituluojamas karališku augalu

Įsigyti pelyno smilkalų: https://www.sventasmedis.lt/produkto…/smilkalai/…